22.05.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Wieści z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Gołdapi

PZDR Gołdap                                                  Kierownik: Jerzy Sawicki
19-500 Gołdap, ul. Wolności 20                        tel. 665 890 164                                       Dyżury Doradców w PZDR
tel./fax (87) 615 19 57                                    e-mail: j.sawicki@w-modr.pl
e-mail: pzdr.goldap@w-modr.pl


Dyrektor Oddziału w Olecku Zdzisław Kamiński odszedł na emeryturę

Po czterdziestu latach pracy w naszym Ośrodku pan Zdzisław Kamiński, Dyrektor Oddziału WMODR w Olecku zdecydował się na zakończenie pracy zawodowej i przeszedł na emeryturę. Na tę okoliczność, w dniu 5 stycznia 2017 r., zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Olecku spotkanie pożegnalne. Salę konferencyjną zapełnili obecni i byli pracownicy Oddziału. Nie zabrakło również przedstawicieli administracji, samorządów lokalnych i organizacji rolniczych z terenu działalności Oddziału. 

Galeria zdjęć 

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 10.01.2018 r.


Choinka z Polski pojechała do Watykanu


W tym roku choinkę bożonarodzeniową dla Watykanu podarowano z diecezji ełckiej. Drzewo pochodzi z nadleśnictwa Gołdap w Puszczy Rominckiej, wycięto ją w m. Żytkiejmy, gm. Dubeninki, powiat gołdapski. Ma ok. 50 lat, 28 metrów wysokości, a średnica korony liczy ok. 9 metrów. Długość trasy i ściśle określone warunki transportu sprawiły, że dotarła do Watykanu 22 listopada. To już drugi raz, kiedy polska choinka trafiła do papieża – pierwsza stanęła w Rzymie 20 lat temu. Uroczyste zapalenie lampek i oficjalne spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem odbędzie się 7 grudnia.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 05.12.2017 r.


Izby Razem

16 października 2017 roku Powiatowe Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej z powiatów gołdapskiego i węgorzewskiego zorganizowały wspólne posiedzenie delegatów powiatowych w UG Banie Mazurskie.

Wśród zaproszonych gości  w/w spotkaniu uczestniczyli: z-ca dyr. KOWR Zbigniew Nadrowski, przedstawiciel  Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Marcin Domian, poseł  na sejm RP Jerzy Małecki, przedstawiciel Agencji Nasiennej Jacek Bąkowski ponadto w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów  z gmin należących do obu powiatów i Starostwa Powiatowego w Węgorzewie i Gołdapi a także przedstawiciele Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego  i Biur Powiatowych ARiMR w Gołdapi i Węgorzewie.

Na spotkaniu przedstawiono bieżą sytuację w rolnictwie, zasady funkcjonowania KOWR oraz obowiązki rolników dotyczące wykorzystania materiału siewnego oraz realizację płatności bezpośrednich.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 03.11.2017 r.


II Dożynki Gminne w Gołdapi

26 sierpnia 2017 r. odbyły się  II Dożynki Gminne w Gołdapi. Organizatorzy: Urząd Miejski w Gołdapi Dom Kultury w Gołdapi, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza i Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk. Uroczystości dożynkowe poprzedziła msza polowa. Tradycyjnie rozstrzygnięto dożynkowe konkursy: najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najsmaczniejsze potrawy z ziemniaka, najsmaczniejszy chleb, najpiękniejsze stoisko, najdorodniejsze płody rolne. Dożynki zakończyły wieczorne koncerty zespołów disco polo.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 12.09.2017 r.


VII Święto Chleba

12 sierpnia 2017 r.  w miejscowości Kozaki gm. Gołdap pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko–mazurskiego i starosty gołdapskiego odbył się festyn pod nazwą „VII Święto Chleba”. Festyn rozpoczął się o godz. 15 i trwał do późnych godzin wieczornych. Podobnie jak w latach poprzednich Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gołdapi zorganizował stoisko doradcze. Podczas festynu były zabawy dla dzieci i dorosłych, serwowano darmową grochówkę. Rozegrany został mecz piłki nożnej. Rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszy i najpiękniejszy chleb. Ponadto organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele zabaw i atrakcji.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 30.08.2017 r.


Olimpiada Wiedzy Rolniczej

02 czerwca 2017 r. w PZDR Gołdap odbyły się eliminacje powiatowe Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie. Eliminacje powiatowe wygrał Marcin Mentel z gminy Dubeninki. W wyniku eliminacji wytypowano 3 osoby do finału wojewódzkiego w Olsztynie. Uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.
Sponsorzy: UG Banie Mazurskie, UG Dubeninki. Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gospodarstwo Rolne Zbigniew Świerzbin, Gospodarstwo Rolne Sławomir Gołubowicz.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 06.06.2017 r.


Posiedzenie Komisji Rolnictwa Rady Gminy Gołdap

17.03.2017 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Gołdapi odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa Rady Gminy Gołdap. Posiedzenie odbyło się w poszerzonym składzie. Z okazji Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach w posiedzeniu uczestniczyli sołtysi z gminy Gołdap. Były życzenia i upominki od Rady Gminy i Burmistrza Gołdapi oraz gratulacje dla wyróżnionych przez samorząd województwa sołtysów powiatu gołdapskiego. W posiedzeniu uczestniczyli również  przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg, Agencji Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego. Zaproszeni goście zaprezentowali zebranym bieżące zagadnienia z zakresu swojej działalności na terenie powiatu.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 29.03.2017 r.


Święto plonów w Gołdapi

Tegoroczne żniwa, choć trudne z powodu kapryśnej pogody, dobiegły końca. Plony zebrane. Po zbiorach zgodnie z tradycją przyszedł czas na wiejskie świętowanie. Z tej okazji w gminie Gołdap w dniu 4 września 2016 roku odbyły się dożynki gminne. Organizatorzy i wystawcy stanęli na wysokości zadania. Dopisała frekwencja, tylko pogoda spłatała figla. W tej rolniczej uroczystości jak w ciągu całego roku nie zabrakło udziału doradztwa rolniczego. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gołdapi zorganizował również swoje stoisko promocyjne.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 06.09.2016 r.


Posiedzenie Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

11.12.2015 r. odbyło się posiedzenie gołdapskiej Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Oprócz członków wzięli w nim udział także przedstawiciele władz samorządowych, ARR, ARiMR, ANR, W-MODR.
Obecni wysłuchali kilku informacji dotyczących, m.in.:
  - sytuacji na rynkach rolnych - ARR
  - zmian w obrocie gruntami rolnymi - ANR
  - ogólnej sytuacji związanej z rolnictwem na terenie powiatu gołdapskiego - ARiMR, W-MODR

Przewodniczący Rady Pan Krzysztof Kazaniecki poinformował, że trwają starania o uzyskanie zgody na odstrzał 20% wilków na terenie powiatu. Będą też prowadzone działania, by w jakiś sposób rozwiązać problem z bobrami, w wyniku działalności których rolnicy ponoszą również wymierne straty. Podkreślono i zachęcano, by każdy przypadek szkód wyrządzonych przez bobry zgłaszać do RDOŚ. W tej chwili bowiem takich zgłoszeń jest mało i formalnie RDOŚ problemu z bobrami nie obserwuje.

Spotkanie zakończyło się wzajemnym złożeniem życzeń świąteczno-noworocznych i podzieleniem się opłatkiem.

Opracowanie: Jerzy Sawicki
Gołdap, dnia 18.01.2016 r.

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.