24.05.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Relacja z przebiegu targów 07.09.2013 r.

Jesienne Targi Ogrodnicze odbyły się w dniu 07 września na terenie siedziby W-MODR przy ul. Jagiellońskiej 91
w Olsztynie. Skupiły 91 wystawców i ok. 15 tys. zwiedzających.

Wydarzenie połączone było z Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Wystawa organizowana była przy współudziale: MRiRW, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Polskiej Federacji Producentów i Hodowców Bydła Mlecznego O/Olsztyn, Polskiego Związku Producentów Bydła Mięsnego w Warszawie, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS Warszawa i O/Olsztyn, Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Koni w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Regionalnego Związku Hodowców Owiec i Kóz w Olsztynie.

W wystawie uczestniczyło 41 hodowców zwierząt hodowlanych, w tym: 15 hodowców krów mlecznych, 1 hodowca bydła mięsnego, 6 hodowców trzody chlewnej, 6 hodowców owiec i 13 hodowców koni zimnokrwistych. Hodowcy prezentowali swoje zwierzęta w następujących gatunkach: bydło mleczne, bydło mięsne, owce, konie (klacze oraz źrebięta) rasy polski koń zimnokrwisty, trzoda chlewna oraz owce.

Zaprezentowano 112 szt. zwierząt  hodowlanych: krowy mleczne - 32 szt., 3 jałowice cielne rasy Limuosine i 3 buhaje młode rasy charolaise, 18 szt. trzody chlewnej, w tym: 11 knurów i 7 loszek, 30 owiec, w tym: 15 tryczków i 15 maciorek, 13 klaczy z 13 źrebiętami. Podczas wystawy odbyły się wybory czempionów i wiceczempionów w poszczególnych gatunkach.
Przyznano tytułu 20 czempionów i 22 wiceczempionów.

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.