24.05.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Relacja z przebiegu targów 25-26.04.2015 r.

Już tradycyjnie ostatni weekend kwietnia dzięki W-MODR był doskonałą alternatywą do rodzinnego spędzenia czasu. Był też okazją dla działkowców i ogrodników do uzupełnienia i wzbogacenia roślinności oraz zapoznania się z propozycją aranżacji ogrodów. A wszystko to za sprawą odbywających się Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”, które jak co roku przyciągnęły tłumy zwiedzających i kupujących.


W dniach 25-26 kwietnia na terenie Ośrodka przy ul. Jagiellońskiej 91 w Olsztynie, odbyły się Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”. Była to już siódma odsłona  wydarzenia, które cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i osób zwiedzających. Choć Targi mają krótką historię na stałe zagościły w kalendarzu wiosennych imprez odbywających się w naszym mieście.

W leśnej scenerii, u progu nowego sezonu działkowego i ogrodowego, bogatą ofertę roślin zaprezentowali producenci nie tylko z naszego województwa. Na targach zaprezentowało się ponad 150 wystawców z całej Polski oraz Litwy, których ofertę podziwiało ponad 20 000 zwiedzających. Można było zakupić krzewy ozdobne oraz owocowe, a także kwiaty rabatowe i balkonowe oraz powszechnie nasadzane krzewy i drzewa iglaste. Nie zabrakło szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół, nasion oraz nawozów i środków ochrony roślin. Ciekawą ofertę prezentowały firmy zajmujące się wyposażeniem i aranżacją ogrodów – domki ogrodowe,  altany, huśtawki oraz meble.

Zgodnie z tradycją nie zabrakło również stoisk z rękodziełem, wyrobami sztuki ludowej oraz smacznych wyrobów rolno-spożywczych. Na miłośników swojskiego jedzenia czekały domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb oraz miody naturalne i pitne. Wszystkie produkty przygotowane były według tradycyjnych receptur z najlepszych naturalnych surowców. Dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa kupujących, sprzedawcy posiadali odpowiednie zezwolenia wydawane przez Sanepid czy też Inspektora Weterynarii.

Niezmiennie jak co roku, podczas targów można było skorzystać z fachowego poradnictwa – swoje stoiska miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa na czele ze specjalistami z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Bogatą ofertę kształcenia w ciekawy sposób zaprezentowały również szkoły rolnicze.

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych odwiedzających targi, była przygotowana „Zagroda wiejska”, w której prezentowane były zwierzęta gospodarskie w tym: zwierzęta futerkowe i ptactwo ozdobne. Dzieci mogły spędzić sielskie chwile w wiosce dziecięcej korzystając z przejażdżek konnych oraz słodkich atrakcji.

Jak co roku czas spędzony na Targach umilały pokazy artystyczne, występy lokalnych zespołów oraz liczne quizy i konkursy skierowane do dorosłych i dzieci.

 

Naszych wystawców uhonorowaliśmy w konkursie na „Najładniejsze Stoisko”, którego laureatami zostali:


I miejsce:

Andrzej Kowalczyk  za rękodzieło mebli ogrodowych wykonanych z dębu i wiązu.


II miejsce

Sklep nasienno-ogrodniczy „NASIONKO” za ciekawą i przejrzystą prezentacje interesującego i bogatego asortymentu nasion i cebul kwiatów i roślin ozdobnych.


III miejsce:

Gospodarstwo Rodzinne Gremza Agnieszka za interesujący oraz bogaty wybór serów korycińskich  z dodatkami smakowymi i przyprawami.


Komisja oceniająca przyznała również tytuł „Hit Targów” dla Gospodarstwa Ogrodniczego Ryszard Kuźniewski za interesującą aranżację wystawy oraz ciekawy i bogaty asortyment sadzonek kwiatów i roślin ozdobnych


W tym roku po raz pierwszy wręczono specjalne wyróżnienie Komisarza Targów. Puchar trafił w ręce Pana Zbigniewa Małkowskiego, który podczas targów wyczarowywał piękne rzeźby z drewna.


Podczas Targów nagrodzono również zwycięzców konkursu fotograficznego „Rolnictwo to moja pasja”. Spośród nadesłanych zdjęć Komisja Oceniająca wyłoniła laureatów w 3 kategoriach. W kategorii Życie codzienne rolników nagrodzone zostało zdjęcie Magdaleny Witosławskiej, w kategorii Zwierzęta gospodarskie – Jolanty Kosickiej a w kategorii Bezpiecznie na wsi – Oli Dać oraz Patryka Dać.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim wystawcom i zwiedzającym VII  Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek. Najbliższa okazja już we wrześniu.  W dniach 5-6 września 2015 r. zapraszamy na Jesienne Targi Rolnicze połączone z Wystawą Zwierząt.

 

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.