24.06.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Lokalne przysmaki na kulinarnych wydarzeniach w regionie   [2018-05-23]

„Kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego” jest przedsięwzięciem realizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego nieprzerwanie od 2010 roku.

W tym roku to 18 wydarzeń kulinarnych, podczas których będzie można skosztować lokalnych produktów i potraw zakorzenionych w tradycji regionu, stanowiących jego naturalne bogactwo. Będą im towarzyszyć pokazy kulinarne, prelekcje, konkursy, degustacje oraz kiermasze produktów żywnościowych.

Organizatorami cyklu kulinarnych przedsięwzięć jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz lokalne samorządy. Tegoroczny cykl imprez rozpocznie się w ostatni weekend czerwca, natomiast zakończy w ostatni weekend września.

KALENDARZ IMPREZ:
- 24 czerwca: Święto Indyka – Nowa Wieś pod Iławą
- 7 lipca: XI Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie” – Mikołajki
- 14 lipca: Mazurskie Święto Kaszy – Kętrzyn
- 15 lipca: Święto Gęsi – Biskupiec Pomorski
- 21 lipca: Festiwal Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla – Olsztyn
- 21-22 lipca: Festiwal Kultury Myśliwskiej – Lidzbark Warmiński
- 3-5 sierpnia: Festiwal Smaków – Ostróda
- 11 sierpnia: Święto Mazurskiego Kartoflaka – Szczytno
- 11 sierpnia: Święto Wieprzowiny – Działdowo
- 15 sierpnia: Regionalne Święto Ziół – Olsztynek
- 26 sierpnia: Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu – Nielbark
- 31 sierpnia/2 września: Elbląskie Święto Chleba – Elbląg
- 2 września: Wojewódzki Dzień Pszczelarza – Działdowo
- 8 września: Festiwal Runa Leśnego – Pisz
- 15 września: Regionalne Święto Miodu – Ełk
- 15-16 września: Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa – Olsztyn
- 16 września: Festyn Dożynkowy w ramach Dożynek Wojewódzkich – Olsztynek
- 30 września: Święto Ziemniaka – Kraplewo

Szczegółowe informacje dotyczące każdego z wydarzeń można znaleźć na stronie: www.produktregionalny.warmia.mazury.pl.

Do pobrania:
Kalendarz imprez regionalnych

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn. 2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: administrator@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. 3. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem. 4. Dane osobowe podane przez Pana/Panią w celu uzyskania porady/informacji/konsultacji będą przetwarzane w celu udzielenia porady/informacji/konsultacji. 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu. 6. Pani/Pana dane mogą być udostępnione przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa. 7. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do udzielenia porady/informacji/konsultacji. 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.