21.01.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRNewsletterTelewizja WMODR

Wnioski o udzielenie nadzwyczajnego wsparcia w sektorze ...  [2016-02-12]

Od 18 lutego do 18 marca 2016 roku, rolnicy będący producentami mleka i przetworów mlecznych oraz wieprzowiny, w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego (odpowiednich ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta), mogą składać wnioski o udzielenie nadzwyczajnego wsparcia w sektorze mleka i wieprzowiny.

Wniosek zostanie wkrótce udostępniony na stronie internetowej Agencji  www.arr.gov.pl.

Do wniosku należy dołączyć:

  • oświadczenie producenta mleka o liczbie krów typu użytkowego: mleczny lub kombinowany, w wieku przekraczającym 24 miesiące, zgłoszonych do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, posiadanych w dniu złożenia wniosku w stadzie,

            LUB

  • oświadczenie producenta świń o liczbie świń posiadanych w dniu 30 września 2015 roku w stadzie,
  • oświadczenie producenta świń o liczbie świń objętych kodem CN 0103 92 19 oraz loch objętych kodem CN 0103 92 11 sprzedanych w okresie od dnia 1 października do dnia 31 grudnia 2015 roku z przeznaczeniem do uboju,
  •  faktury lub faktury VAT RR potwierdzające sprzedaż świń, w okresie od dnia 1 października do dnia 31 grudnia 2015 roku, lub kopie tych faktur.

Przyznane w ramach wsparcia środki finansowe zostaną wypłacone do 30 czerwca 2016 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania pomocy znajdują się w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych.

Źródło: Agencja Rynku Rolnego (ARR)

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.