22.02.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRNewsletterTelewizja WMODR

Inwentaryzacja dzików  [2016-10-19]

INWENTARYZACJA DZIKÓW

21-22 października 2016 r.

we wszystkich Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Ty też możesz wziąć udział

 po uprzednim zgłoszeniu się telefonicznym tel. 89 521 01 29 lub do służb nadleśnictwa właściwego dla danego terenu.

Nadleśnictwa: Bartoszyce, Ciechanów, Dobrocin, Dwukoły, Górowo Iławeckie, Iława, Jedwabno, Jagiełek, Korpele, Kudypy, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary, Mrągowo, Myszyniec, Nidzica, Nowe Ramuki, Olsztyn, Olsztynek, Orneta, Ostrołęka, Parciaki, Przasnysz Spychowo, Srokowo, Stare Jabłonki, Strzałowo, Susz, Szczytno, Wichrowo, Wielbark, Wipsowo, Zaporowo.

     Liczenie zwierzyny dokonywane będzie przez myśliwych z kół łowieckich, pracowników nadleśnictw, przedstawicieli placówek badawczych oraz osób chętnych do wzięcia udziału w tej akcji, a będących przedstawicielami organizacji pozarządowych, samorządów, przedstawicieli jednostek nadzorowanych i podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

     Z polecenia Ministra Środowiska, w oparciu o decyzję Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych nr 498 z dnia 29.09.2016 r., w obwodach łowieckich dzierżawionych i wyłączonych z wydzierżawienia, zostanie przeprowadzona inwentaryzacja dzików mająca na celu oszacować aktualną wielkość populacji tego gatunku i jego zagęszczenia na danych terenie.

Informacja o faktycznej liczebności dzika ma istotne znaczenie, szczególnie w kontekście walki z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń i szkód łowieckich.

Opracowała: Barbara Skowronek
19.10.2016 r.

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.