26.04.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych   [2018-01-23]

Trwa nabór do kolejnej edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W Olimpiadzie mogą brać udział młodzi producenci rolni oraz uczniowie posiadający lub współgospodarujący w gospodarstwie rolnym. Limit wiekowy uczestników zawiera się w przedziale 17 - 40 lat.

Zakres tematyczny, obowiązujący podczas Eliminacji Środowiskowych, obejmuje materiał z następujących działów:

 • Produkcja roślinna;
 • Produkcja zwierzęca;
 • Mechanizacja rolnictwa;
 • Ochrona środowiska i odnawialne źródła energii;
 • Ekonomika i zarządzanie;
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy;
 • Zagadnienia dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej, oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

W celu wyłonienia najlepszego z najlepszych, wzorem lat poprzednich, Olimpiada przebiegać będzie trójetapowo, począwszy od Eliminacji Szkolnych (Środowiskowych), poprzez Finały Wojewódzkie, a kończąc na Finale Krajowym w dniach 15-16.03.2018 r., podczas XXIV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.

Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej jest pomysłodawcą i głównym inicjatorem powstania Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Olimpiada od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi żywo związanych z problematyką rolniczą. Jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Osiągając cele Olimpiady, młodzi producenci wzbogacają swoje umiejętności zawodowe a jednocześnie pogłębiają wiedzę i doświadczenie, przyczyniając się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa. Celami przyświecającymi organizacji kolejnych edycji Olimpiady jest m.in.:

 • rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych,
 • rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego,
 • wymiana doświadczeń, przekazywanie dobrych praktyk, w tym w zakresie bezpieczeństwa pracy,
 • popularyzacja osiągnięć w rolnictwie.

     Udział w olimpiadzie daje możliwości rozwoju twórczych zainteresowań młodym ludziom. Rozbudza w nich chęć zdobycia technicznej wiedzy związanej z tematyką polskiego, jak i europejskiego rolnictwa, a także stwarza okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk wśród młodzieży.

E
wentualne pytania dotyczące Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2018 prosimy kierować na adres: marcin.szymczuk@zmw.pl, bądź pod numer 22 826 11 68.

Zgłoszenie prosimy przesyłać skanem w formacie pdf (adres email: marcin.szymczuk@zmw.pl) w terminie do 30 stycznia 2018 r. do godziny 16:00. Natomiast oryginały należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Związek Młodzieży Wiejskiej ul. Chmielna 6/6, 00-020 Warszawa z dopiskiem „OMPR 2018”.

Finał Wojewódzki Olimpiady odbędzie się 26 lutego 2018 r. o godz. 10:00 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91.

 

Galeria zdjęć

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.