22.02.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRNewsletterTelewizja WMODR

Szynka wołowa i gofry pruskie - tradycyjne produkty Warmii   [2017-04-01]

Warmińska szynka wołowa wędzona oraz gofry pruskie to kolejne dwa produkty tradycyjne, które zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wnioskodawcą produktu tradycyjnego warmińska szynka wołowa wędzona jest Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Gołogóra" z miejscowości Gołogóra k. Świątek (powiat olsztyński). Na listę zostały wpisane także gofry pruskie, które są wypiekane tradycyjne w żeliwnej gofrownicy przez warmińskie gospodynie (powiat bartoszycki).

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie w ramach swojej działalności szkoleniowo-informacyjno-doradczej przyczynił sie do identyfikacji obu produktów tradycyjnych. W wyniku wspólnych działań z wnioskodawcami, z dniem 17 marca 2017 r. zostały one wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Na ministerialnej liście obecnie znajduje się 29 produktów z Warmii i Mazur.

Szczegółową informację na temat tradycji wytwarzania i walorów obu produktów można znaleźć na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

fot. WARMIŃSKA SZYNKA WOŁOWA WĘDZONA

fot. GOFRY PRUSKIE

 

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.