22.06.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Za nami IX odsłona Wiosennych Targów Ogrodniczych  [2017-04-26]

Przyroda budzi się do życia, pojawiły się już charakterystyczne zwiastuny wiosny a z nią obowiązki i prace na działce i w ogrodzie. Wychodząc naprzeciw działkowcom, miłośnikom ogrodów i amatorom hodowli balkonowych w miniony weekend, tj. 22-23.04.2017 r. przy Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyły się IX Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”. Pomimo wielu obaw i niekorzystnych prognoz pogoda okazała się łaskawa i rozpieszczała uczestników delikatnymi promieniami wiosennego słońca.

Podczas dwóch dni, ponad 130 wystawców zaprezentowało bogaty asortyment krzewów ozdobnych i owocowych, kwiatów rabatowych i balkonowych, rozsad warzyw i ziół, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych, wyposażenia i aranżacji ogrodów, produktów i rozwiązań z zakresu energii odnawialnej i efektywności energetycznej.

Targi były również doskonałą okazją do kultywowania tradycji regionu. Nie zabrakło smacznej regionalnej kuchni, opartej na produktach wykonanych według starych tradycyjnych receptur. Można rozsmakować się było w pysznych wędlinach, chlebie, smalcu ze skwarkami, serach oraz regionalnych trunkach. Prezentowana była też szeroka oferta twórców rękodzieła i sztuki ludowej.

Co roku dokładamy wszelkich starań aby targi były atrakcyjne nie tylko dla wystawców ale przede wszystkim dla zwiedzających i odróżniały się czymś od poprzednich edycji.  W tym roku wprowadziliśmy nowe elementy do programu a wśród nich m.in.:

  • pokaz ogierów kryjących w sezonie 2017,
  • pokazy projektowania i budowy ogrodów, aranżacji balkonów i tarasów przydomowych oraz pokaz cięcia drzewek owocowych,
  • Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Olsztynie przygotowała prezentację badań odczynu pH gleby z upraw ogrodniczych, sadów i trawników z dostarczonych przez zwiedzających próbek,
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie udostępnił symulator dachowania, w którym osoba poddająca się próbie dachowania z pewnością uświadomiła sobie, jak istotne są prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa,
  • warsztaty z programowania i matematyki w świecie popularnej gry Minecraft, przygotowane przez Akademię Małego Programisty, podczas których dzieci w wieku 6 – 11 lat przeniosły się do specjalnie przygotowanej edukacyjnej wersji gry Minecraft i mogły wziąć udział w programowaniu robotów oraz rozwiązywaniu zagadek matematycznych.

Jako gospodarz staramy się dbać o to, by Wiosenne Targi Ogrodnicze były ciekawą propozycją spędzenia wiosennego weekendu na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Dla najmłodszych uczestników naszej imprezy zapewniliśmy miłe spędzanie czasu w „Wiosce dziecięcej” pełnej niespodzianek i atrakcji.

Uczestnicy  targów mieli okazję podziwiać wystawę zwierząt futerkowych, ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych.

Podczas targów odbyły się liczne quizy i konkursy skierowane dla dorosłych i dzieci będące okazją do promocji regionu. Jak co roku nie zabrakło występów artystycznych, m.in. dzieci z przedszkola „Smerfy” oraz Olsztyńskiej Grupy Cheerleaders „Soltare” i koncertów – w tym roku z NORBIM w roli muzycznej gwiazdy Targów. Wszystko to nadało imprezie niewątpliwy sielski, piknikowy charakter zapewniając świetną zabawę.

Mamy nadzieję, iż bogata oferta IX Wiosennych Targów Ogrodniczych spełniła oczekiwania wszystkich zwiedzających a tym samym umożliwiła miłe spędzenie czasu i zachęciła do zakupów.

Do zobaczenia na za rok na jubileuszowych X Wiosennych Targach Ogrodniczych
„Pamiętajcie o ogrodach”.

FOTORELACJA Z IX WIOSENNYCH TARGÓW OGRODNICZYCH

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn. 2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: administrator@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. 3. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem. 4. Dane osobowe podane przez Pana/Panią w celu uzyskania porady/informacji/konsultacji będą przetwarzane w celu udzielenia porady/informacji/konsultacji. 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu. 6. Pani/Pana dane mogą być udostępnione przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa. 7. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do udzielenia porady/informacji/konsultacji. 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.