22.06.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Platforma Sygnalizacji Agrofagów  [2017-04-26]

    Platforma Sygnalizacji Agrofagów to narzędzie, które umożliwia wszystkim zainteresowanym jednostkom oraz organizacjom szeroką i spójną współpracę w obszarze ochrony roślin, w szczególności udostępnia takie informacje, jak:
•    wyniki sygnalizacji agrofagów,
•    metodyki monitorowania i sygnalizacji agrofagów,
•    metodyki integrowanej ochrony najważniejszych roślin uprawnych,
•    metodyki integrowanej produkcji roślin,
•    internetowe programy i zalecenia ochrony roślin, w tym dotyczące rolnictwa ekologicznego,
•    wyszukiwarkę środków ochrony roślin i ich etykiet.

Podstawowym zadaniem Platformy Sygnalizacji Agrofagów jest możliwość praktycznego upowszechnienia rolnikom wyników monitorowania organizmów szkodliwych w roślinach uprawnych.

W okresie wiosenno-letnim monitoring i sygnalizacja agrofagów będą przeprowadzane w zasiewach:

  • pszenicy ozimej

mączniak prawdziwy, septoriozy, brunatna plamistość liści, skrzypionki, mszyca  czeremchowo-zbożowa, mszyca zbożowa.

  • rzepaku ozimego

czerń krzyżowych, chowacz brukwiaczek, chowacz czterozębny, słodyszek rzepakowy.
 

  • ziemniaka

zarazy ziemniaczanej i stonki ziemniaczanej.

  • kukurydzy

ploniarki zbożówki, omacnicy prosowianki oraz stonki kukurydzianej.


Link do głównej strony Platformy Sygnalizacji Agrofagów
http://www.agrofagi.com.pl/

Link do sygnalizacji agrofagów
http://www.agrofagi.com.pl/redir,agrofagi

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn. 2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: administrator@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. 3. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem. 4. Dane osobowe podane przez Pana/Panią w celu uzyskania porady/informacji/konsultacji będą przetwarzane w celu udzielenia porady/informacji/konsultacji. 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu. 6. Pani/Pana dane mogą być udostępnione przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa. 7. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do udzielenia porady/informacji/konsultacji. 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.