22.06.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRTelewizja WMODR

Relacja z wyjazdu studyjnego do gospodarstw opiekuńczych  [2017-06-29]

Zrealizowana, w ramach SIR, operacja pt. „Kreatywna wieś – gospodarstwa opiekuńcze jako innowacyjny kierunek działalności pozarolniczej” służyła przede wszystkim wymianie doświadczeń z zakresu rozwoju rolnictwa opiekuńczego.

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, jako jednostka podległa Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, brał udział w realizacji projektu, koordynowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, pn. „Gospodarstwa opiekuńcze – budowanie sieci współpracy” współfinansowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Pierwszym etapem realizacji było szkolenie koordynatorów wojewódzkich, którzy jako pierwsi zapoznali się z nowym nurtem rolnictwa społecznego. Kontynuacją były spotkania informacyjno-szkoleniowe w ramach realizacji projektu przeprowadzone w trzech powiatach, które swoim zasięgiem objęły całe województwo warmińsko-mazurskie. Jednym z działań podjętych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie było zorganizowanie seminarium pn. „Gospodarstwa edukacyjne i opiekuńcze jako innowacyjne kierunki działalności turystycznej na obszarach wiejskich”, dzięki któremu udało się wyłonić grupę osób zainteresowanych rolnictwem społecznym.

Dwudniowy wyjazd, wraz z częścią prelekcyjną, pokazał w praktyce możliwości funkcjonowania gospodarstw opiekuńczych o różnym profilu działalności. Taka forma pozwoliła na bezpośrednie spotkanie oraz była okazją do nawiązania sieci kontaktów pomiędzy właścicielami istniejących już gospodarstw opiekuńczych a uczestnikami, czyli rolnikami, doradcami rolniczymi oraz przedstawicielami podmiotów ekonomii społecznej.

W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy:
•    Centrum Rehabilitacyjno-Wypoczynkowe Medimas w Bielawach (powiat wąbrzeski),
•    Leśny Dom Państwa Wolińskich w Koślince (powiat tucholski),
•    Gospodarstwo opiekuńcze Państwa Pestka w Cekcynie (powiat tucholski),
•    Gospodarstwo opiekuńcze Państwa Kulczyk w Bysławiu (powiat tucholski).

We wszystkich gospodarstwach obecni byli przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, którzy dokładnie opisali specyfikę powiatu tucholskiego.
Podczas bardzo intensywnych dni wyjazdu z pewnością każdy uczestnik wyniósł ze spotkań wartościowe informacje, które będzie mógł wykorzystać we własnym gospodarstwie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wyjazdu

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Zamknij Informacja o przetwarzaniu danych osobowych 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn. 2. Z administratorem danych można się skontaktować poprzez adres e-mail: administrator@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. 3. Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym może Pani/Pan się skontaktować poprzez e-mail: inspektor@w-modr.pl, telefonicznie pod numerem tel./fax: +48 89 535 76 84; +48 89 526 44 39 lub pisemnie pod adres siedziby administratora. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem. 4. Dane osobowe podane przez Pana/Panią w celu uzyskania porady/informacji/konsultacji będą przetwarzane w celu udzielenia porady/informacji/konsultacji. 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu. 6. Pani/Pana dane mogą być udostępnione przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie podmiotom upoważnionym do uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa. 7. Dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do udzielenia porady/informacji/konsultacji. 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest niezgodne z prawem.

Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.