20.02.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRNewsletterTelewizja WMODR

Konkurs fotograficzny "Ogród na pTAK"  [2017-07-25]

 STOWARZYSZENIE PTAKI POLSKIE
zaprasza

do sfotografowania ogrodów przyjaznych ptakom, zapylaczom i innym zwierzakom, w których miło spędza się czas człowiekowi – Ogrodów na pTAK! Nagrodzeni zostaną autorzy zdjęć ilustrujących ogrody najbliższe tej idei.

Czekają naprawdę ciekawe nagrody: aparat fotograficzny, lornetka, albumy i inne.

KONKURS trwa do 10 sierpnia 2017 r.

Zgłoszenia przyjmuje oraz informacji o konkursie udziela: Justyna Różańska,
e-mail: justyna.rozanska@ptakipolskie.pl

Regulamin konkursu można pobrać tutaj.

Więcej o Ogrodzie na pTAK możesz przeczytać tutaj.

       Kampania „Bukiet z pól” pokazuje powiązania pomiędzy rolnictwem a przyrodą. Rolnik ma dużą rolę do odegrania w tym przyrodniczym teatrze życia. Jego dobrze zagrana rola to więcej owadów, ptaków i roślin wokół nas. Trzeba tylko grać fair, z empatią dla drzew i krzewów i miłością dla ptaków i innych żyć. Nie bez znaczenia jest oparcie się pokusie szybkich i dużych zysków. Pola i łąki, a także przydomowe ogrody mogą być oazą życia, jeśli tylko pozwolimy im takimi być. Jesteśmy częścią przyrody, a przyroda jest częścią nas, gramy więc w jednej drużynie, a ta gra warta jest zachodu. Człowiekowi żyje się lepiej, gdy ma wokół siebie drzewa, kwiaty, motyle, zięby, pszczoły i jeże.

      A można je mieć na wyciągnięcie ręki i rzut oka, bo tuż za oknem. Ogród na pTAK to idea ogrodu przyjaznego ptakom, a także wszelkiemu innemu stworzeniu. Ogród na pTAK mieni się kolorami drzew, krzewów, ziół, bylin, kwiatów i motylich skrzydeł. Jest jak staropolski dom: otwarty i gościnny. Nie zazna w nim głodu Kwiczoł ani Szczygieł, z przyjemnością zajrzą do niego trzmiele i pszczoły. Z chęcią my sami w jego gościnnych progach pobujamy się w hamaku i wypijemy napar z mięty. 

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.