26.02.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRNewsletterTelewizja WMODR

Bezpłatna kategoryzacja wiejskiej bazy noclegowej  [2017-08-21]

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" zachęca właścicieli obiektów turystyki wiejskiej z terenu województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w II etapie projektu pn. „Wzmocnienie jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach poprzez wdrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej”.

Celem projektu jest:
- zwiększenie  wiedzy i umiejętności u usługodawców z terenu Warmii i Mazur w zakresie konkurencyjności prowadzonej działalności poprzez kategoryzację obiektu;
- skategoryzowanie 40 obiektów agroturystycznych z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego;
- zwiększenie zainteresowania turystów wypoczynkiem na wsi mazurskiej;
- poprawa świadomości podmiotów świadczących usługi agroturystyczne oraz potencjalnych kwaterodawców na temat możliwości oraz znaczenia kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej;
- zwiększenie promocji obiektów skategoryzowanych.

W ramach projektu zostaną poddane kategoryzacji obiekty w dwóch kategoriach: ,,Wypoczynek u rolnika’’ lub ,,Wypoczynek na wsi’’. Kategoryzacja poprzedzona będzie szkoleniem dla kwaterodawców, podczas którego zostaną omówione wymagania kategoryzacyjne oraz inne kwestie związane z prowadzeniem działalności turystycznej na wsi.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Korzyści dla kwaterodawcy wynikające z udziału w projekcie:
1. rekomendacja oferty dla turysty poprzez oznaczenie znakiem „Wypoczynek na wsi” lub „Wypoczynek u rolnika”;
2. promocja obiektu przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” w serwisach internetowych, aplikacji mobilnej, folderach i materiałach promocyjnych;
3. promocja obiektów w ramach kampanii „Odpoczywaj na wsi” realizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
4. promocja oferty na rynkach zagranicznych w ramach Konsorcjum Turystyki Wiejskiej „Odpoczywaj na wsi”;
5. pierwszeństwo udziału w kampaniach promocyjnych realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z biurem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, tel. 666 361 423, e-mail: federacja@agroturystyka.pl. 

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.