21.01.2018, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRNewsletterTelewizja WMODR

Kampania skupu ziemniaka  [2017-09-06]

 

 

     Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. informuje o rozpoczęciu kampanii skupu i przerobu ziemniaka. Spółka współpracuje z ponad 1300 plantatorami z centralnej, wschodniej i północno-wschodniej Polski. Planowane jest pozyskanie 230 tysięcy ton ziemniaków w okresie od sierpnia do grudnia 2017, które zostaną przetworzone na: skrobię ziemniaczaną, glukozę krystaliczną i maltodekstrynę, syropy glukozowe, grysik, płatki, białko ziemniaczane.


     „Dbając o swoich plantatorów i szanując ich pracę, PEPEES S.A. w tym roku będzie przyjmował ziemniaki całą dobę. Zależy nam na płynności, nie chcemy, aby przewoźnicy musieli stać w kolejkach.” – podkreśla Prezes spółki Wojciech Faszczewski i dodaje: „spółka będzie wypłacała pieniądze za dostawy terminowo.”


     Prezes Wojciech Faszczewski podkreśla także, że: „najważniejszym aspektem współpracy z plantatorami i rolnikami stanowi partnerskie podejście do wzajemnej współpracy oraz zachowanie postawy otwartości i wzajemnego zrozumienia. Jako spółka pragniemy wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom plantatorów, z którymi budujemy trwałe relacje tak biznesowe, jak i personalne”.


     Uprawa ziemniaka w celu przetworzenia go na skrobię i jej pochodne pełni ważną rolę w sektorze polskiego rolnictwa. Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. nieustannie wspiera rozwój naszego rolnictwa poprzez wieloletnią i stabilną współpracę z dużą grupą plantatorów. Zachowując indywidualne podejście do każdego z plantatorów, zapewniony jest bezpośredni wpływ na kontrolę i uzyskanie ziemniaków o najwyższej jakości. Przekłada się to na wysoką jakość produktu końcowego i powoduje, że Spółka prowadząc działalność w branży produkcji skrobi, stanowi istotny element w sektorze przetwórstwa spożywczego w naszym regionie.

***

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A.
pepees@pepees.pl
+48 86 21-55-801
+48 86 21-55-802

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2018 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.