24.09.2017, godz.:
rozmiar czcionki domyślny rozmiar czcionki średni rozmiar czcionki duży
Kontrast:
tekstowa
Wieści z PZDRNewsletterTelewizja WMODR

Relacja z przebiegu wystawy rolniczej 3-4.11.2011 r.

Informacja
z przebiegu Wystawy Rolniczej
odbywającej się w ramach Festiwalu Smaki Warmii Mazur i Powiśla
w dniach 3-4 września 2011 r.


Wystawa Rolnicza zorganizowana została przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie w dniach 3-4 września 2011 r. Impreza odbyła się na terenach Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej 91 oraz byłego Hotelu Marko. Integralną częścią Wystawy Rolniczej była Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Komisarzem Wystawy Zwierząt Hodowlanych został Pan Ryszard Przekwas, Kierownik Biura Regionalnego Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Hodowców  i Producentów Bydła Mięsnego.

Patronat medialny nad Wystawą objęli:
- TVP Olsztyn
- Polskie Radio Olsztyn
- Gazeta Olsztyńska
- Rolnicze ABC
- Bieżące Informacje
- Poradnik Rolniczy

W imprezie uczestniczyła delegacja zagraniczna z Departamentu Cotes d’Armor we Francji, pod przewodnictwem  Pana Jeana Le Floc’h – Radnego Departamentu Cotes d’Armor oraz Pana Jeana Jacques Philip – Przewodniczącego Stowarzyszenia Cotes d’Armor – Warmia i Mazury (ACAWM).

Na Wystawie Rolniczej zaprezentowało się 250 wystawców. Wg szacunków organizatorów oraz służb porządkowych obecnych na Wystawie, wzięło w niej udział około 45 tys. zwiedzających.

Podczas imprezy wystąpiło 11 zespołów artystycznych. Gwiazdą pierwszego dnia był Zespół "Tuhaj-Bej", a drugiego Zespół "No To Co".
Podczas Wystawy Rolniczej podsumowano liczne konkursy, które były prowadzone przez cały rok oraz podczas jej trwania.

AGROLIGA 2011

Kategoria "ROLNIK"
I miejsce i tytuł Mistrza Województwa zdobyli:
Małgorzata i Edward Romanowscy z Sugajenka, gm. Kurzętnik, powiat nowomiejski

Kategoria "FIRMA"

I miejsce i tytuł Mistrza Województwa zdobyli:
Beata i Krzysztof Pawlikowscy „PAWEKO” z Mierzyna, gm. Biskupiec, powiat nowomiejski

ZIELONE LATO 2011

W kategorii gospodarstw agroturystycznych:
I miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne „Bobrowa Chata”, Dół 1c, gm. Iława
II miejsce – „Stara Poczta”, Węgielsztyn 38a, gm. Węgorzewo
III miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne „Szuć”, Szuć 11, gm. Jedwabno

W kategorii obiektów turystyki wiejskiej:
I miejsce – „Na Wzgórzu”, Stare Juchy, gm. Stare Juchy
II miejsce – „Pod Szczęśliwą Podkową”, Młynowo, gm. Mrągowo
III miejsce - "”Siedlisko Maria”, Jabłonowo, gm. Kowale Oleckie

NAJLEPSZE GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE

W kategorii ekologia-środowisko:
I miejsce – Wiesław Haraburda, Bartosze, gm. Ełk
Wyróżnienie – Andrzej Świątkowski, Okrągłe, gm. Wydminy

W kategorii gospodarstwo towarowe:
I miejsce - Stanisław Lewandowski, Kiewry, gm. Świątki
Wyróżnienie – Piotr Karbowski, Radomno, gm. Nowe Miasto Lubawskie

WARMIŃSKO-MAZURSKA WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH

Na Warmińsko-Mazurskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych oceniono prezentowane zwierzęta. Przyznano tytuły championów i v-ce championów.
Hitem Wystawy Zwierząt Hodowlanych został buhaj rasy Limousine o imieniu KOSMOS
hodowca: Gospodarstwo Rolne Wenecja II S.C. Waldemar Roszkowski-Śliż

WALORY MARKETINGOWE STOISKA

Maszyny rolnicze – FRICKE Maszyny Rolnicze
Nasiona, nawozy i środki ochrony roślin – Stacja Doświadczalna Oceny Odmian we Wrócikowie
Wyposażenie budynków inwentarskich – JFC Sp. z o.o.
Pasze i dodatki paszowe – De Heuss Sp. z o.o.
Krzewy i wyposażenie ogrodów – AiB Gospodarstwo Ogrodnicze Marcin Uliszewski
Rękodzieło – Rzeźbiarstwo w drewnie, Jan Redźko
Jednostki obsługi rolnictwa – Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza
Budownictwo i odnawialne źródła energii - Zakład Przetwórstwa Tworzyw Ireneusz Krackie

Komisja przyznała tytuł "Hit Wystawy Rolniczej" oraz puchar Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie  dla:
Zakładu Obsługi Rolnictwa „Birawit” za promocję nowoczesnych technologii w produkcji rolniczej – sieczkarnia do kukurydzy FR 9060.

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ufundowało statuetkę dla absolwenta Uczelni za wyróżniające stoisko, który Komisja przyznała: Zakładowi Produkcyjno-Doświadczalnemu „Bałcyny” Spółka z o.o.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w Olsztynie przyznało puchary dla:
Agencji Nieruchomości Rolnych
za wkład w rozwój warmińsko-mazurskiego rolnictwa

oraz

Stacji Badawczej Rolnictwa Ekologicznego i Hodowli Zachowawczej Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Popielnie
za promowanie rodzimych ras bydła.

Komisja przyznała statuetkę ufundowaną przez Redakcję „Poradnika Rolniczego”
dla Teresy i Józefa Kapłonów z Marianek, za wyróżniające osiągnięcia w hodowli bydła.   

Laureatom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim wystawcom i zwiedzającym "Wystawę Rolniczą"  i zachęcamy do udziału w jej kolejnych edycjach.

 

 

                                                                                                                  Komisarz Wystawy
                                                                                                                    Mirosław Fesnak

Ogolnopolska siec zagrod edukacyjnych

Copyright © 2008 - 2017 Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.